Și revenim la Neagu și compania, pentru că viitorul nu sună bine de loc – linia de clasament arată rău, acum, pentru că CSM are 5 victorii, 4 înfrângeri și un meci egal. Cu cele 11 puncte acumulate, echipa capitalei ocupă locul 3 și aproape că a pierdut calificarea directă în play-off-ul Ligii Campionilor. În plus, programul ultimelor trei etape din Grupa A este unul infernal și există șansa ca bucureștencele să nu mai câștige niciun punct:
– 23 ianuarie, Rostov Don – CSM București
– 6 februarie, CSM București – Esbjerg (Norvegia)
– 13 februarie, Metz – CSM București
Trebuie să spunem că CSM București mai are un meci restanță, cu SG Bietigheim (Germania), care a fost programat pe 30 ianuarie, o șansă în plus să-și mai adauge ceva la zestrea din clasamentul acestei faze.
]]>