O cheamă Karina Pavel și este la Clubul meu, Virgil Fâșie, de doi ani. Și-a dorit să facă box, iar eu am încurajat-o, am văzut că nu se teme de bătaie și are inimă de leu! Au văzut-o și soții Lăcătuș, de la lotul național feminin, și au spus că este un fenomen. Când se apucă să arunce brațele, nu se mai oprește din directe, până nu-și doboară adversarul, este ca o mitralieră de pumni. Aici este la un sparring la Metrorex, unde i-am programat primul ei meci de verificare. M-a surprins un pic și pe mine, a fost extrem de combativă și nu i-a lăsat adversarei loc să respire și să se apere. Mai mult, antrenorul din colțul advers și-a dat seama că eleva lui este net inferioară și a oprit lupta (n.n. vezi foto).
![](https://ilfovsport.ro/wp-content/uploads/2023/02/Screenshot_4.png)
Dar urmează un program infernal, în această primăvară – campionate naționale, Cupa României și un turneu internațional la Arad, unde vor veni sportive din 24 de țări. Sper ca mitraliera de pumni să-i funcționeze la toate aceste competiții!
![](https://ilfovsport.ro/wp-content/uploads/2023/02/Screenshot_1.png)
![](https://ilfovsport.ro/wp-content/uploads/2023/02/Screenshot_2-1.png)
![](https://ilfovsport.ro/wp-content/uploads/2023/02/Screenshot_3.png)